PLAY ATTENTION

Play Attention Nedir?

pa-sheer-logo3Play Attention, Odaklanmayı gösteren beyin dalgalarını okuyan bir kol cihazı kullanan güçlü bir öğrenme aracıdır. Bilgisayar oyunlarımızı kontrol eden bu beyin dalgalarıdır. Zihniniz, oyun kumandası veya bilgisayar faresi olur. Bu oyunlar, sadece odaklanmayı geliştirmeyi öğretmez ayrıca dikkat dağıtıcıları önemsememeyi, hafızayı geliştirmeyi, yapması gereken görevleri bitirmeyi ve organize olmayı öğretir. Bu beceriler okul başarısını, özgüveni geliştirir ve ev hayatınızda sizi daha mutlu yapar.

 

Play Attention’ı Nasıl Kullanırım?

Sadece bir bilgisayara ihtiyacınız var, geriye kalan her şeyi biz sağlıyoruz. Size, danışmanınız olacak bir uzman tarafından birebir ilgilenilecek. Danışmanınız, başarı yolundaki her adımda size rehberlik edecek. Size program için gerekli olan yazılımı, kol cihazını, arayüz kutusunu, bluetooth cihazını, kullanıcı kılavuzunu ve davranış şekillendirme tablolarını vereceğiz.

 

Play Attention Nasıl Çalışır?

Bilimsel araştırmalar, beynimizin hayat boyunca uyum sağlamaya ve öğrenmeye yetkin olduğunu göstermektedir. Bu, nöroplastisite olarak adlandırılır. Play Attention, kullanıcının gerçek zamanda dikkatini görmesini sağlar. Zamanla, yapılandırılmış eğitimle, Play Attention öğrencilere odaklanmalarını artırmayı öğretir. Yapılandırılmış eğitim, becerileri geliştirmek için hedefler belirlemeyi gerektirir. Play Attention öğrencilerinin hafıza, görev bitirme, görsel takip, dikkat dağıtıcıları süzme becerilerini de geliştirir. Seviye seviye, öğrenci okulda, evde başarılı olmasını sağlayan becerileri öğrenir.

 

Sonuçları görmeye ne zaman başlarız?

Genelde, ilk 30 gün içinde küçük değişimler ortaya çıkmaya başlar. Bu değişimler, daha iyi dinleme becerileri, kendi başına ödev yapma ve daha iyi organize olmayı içerir. Bunların bireyler için çok önemli olumlu kazanımlar olduğunu ve bunların kalıcı olmasını sağlamak için olumlu geribildirim yapılması gerektiğini anlamak çok önemlidir.

TIBBİ BİR CİHAZ DEĞİLDİR KESİNLİKLE TEDAVİ EDİCİ ÖZELLİK TAŞIMAZ.

Play Attention’ın Yararları: Davranış Gelişimi

DSC_31532

1996’dan beri Amerika’da 1000’den fazla merkezlerinde, danışmanlık ofislerinde kullanılmaktadır. Program uzman kişiler tarafından geliştirilmiştir. Play Attention, erişilebilen bütün dikkat, hafıza  sistemlerinde, daha uzun süre ve daha fazla insan tarafından kullanılmıştır. Amerika’nın ünlü haber haber programları olan Good Morning America, NBC Woman’s World, T0he Boston Globe ve daha bir çok ulusal ve uluslararası medya programında konu edilmiştir.

 

Gelişmiş Odaklanma: Dikkatinizi şu anda görebilseydiniz nasıl olurdu? Dikkatinizi ekranda görmek konsantrasyonu öğrenmeyi ne kadar kolaylaştırırdı? İşte Play Attention tam olarak bunu yapar. İşin sırrı, programın beyin aktivitelerini izleyen algılayan cihazında gizlidir. Eğlenceli video oyunlarını kontrol etmek için cihazla beyin gücünüzü kullanırsınız. Harry Potter veya Star Wars’daki Luke Skywalker gibi düşünce gücünüz ile nesneleri oynatabildiğinizi hayal edin. Programımız ile gerekli becerileri öğreten ve davranışları geliştiren oyunları oynarken, beyniniz mouse ve joystick yerine geçer. Eğlenceli oyunlarımız temel becerileri öğrenmeyi kolaylaştırır. Sistem odaklanmayı ve konsantrasyonu artırmakla beraber fazlasını da sağlar. Dikkat dağıtıcıları yok saymak , hafızayı arttırmak, görsel organizasyon becerilerini geliştirmek, görevi sonuçlandırmak ve yönergeleri takip etmek gibi esas becerileri geliştirir.

Gelişmiş Davranış:  Sistem çocuğunuzun kendini kontrol etme davranışlarını güçlendirir. Doğru davranışları öğretir. Daha çok odaklanma, daha az kıpırdanma vb. davranışlar bir kere kontrol edildikten sonra çocuğunuz daha rahat arkadaş edinebilecek ve okulda daha başarılı olacaktır. Kıpırdanma, mırıldanma, ders sırasında hayal kurma, dürtüsel davranışlar, bağırma ve cezalandırma gibi sorunlar olmadan çocuğunuz rahatça geliştirilebilir hale gelecektir.

Gelişmiş Akademik Başarı: Çocuğunuzun zeki olduğunu biliyorsunuz.  Odaklanma eksikliği, bilgiyi öğrenmeyi güçleştirir ve bu çocukların okulda arkadaşlarıyla aynı seviyede öğrenmesini engelleyebilir. Programımız sınavlarda dikkati toplamayı, sınıfta öğretmeni dinlemeyi ve düzenli çalışmayı öğretir. Okuduğunu anlamayı arttırır. Hafızayı güçlendirerek öğrenmeyi kolaylaştırır. Eğer çocuğunuzun başarıya erişmekte yaşadığı zorluğu görmekten yorulduysanız bu sistem tam size göre. Çünkü Play Attention; başarılı olmak için gerekli becerileri geliştirir.

Çocuğumun ilaç tedavisini bırakabilir miyim?

Çocuğunuzun ilaç tedavisi görmesini bir doktorla karar verirsiniz. İlaç kullanımı tıbbi bir karardır ve mutlaka bir doktorun danışmanlığında kullanımına karar verilmelidir. Unutulmamalıdır ki ilaç tedavisi beceri veya davranış öğretmez. Play Attention, öğrencilere davranışlarını geliştirmelerini öğreten eğitimsel bir araçtır. Bu beceriler öğrenildiğinde ilaca olan ihtiyaç azalmaktadır. Ancak, ilaç tedavisi ya da herhangi tıbbi bir konuyu doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Play Attention çocuğumun arkadaş edinmesine yardım edecek mi?

Ebeveynler, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite sorunu olan çocuklarının kalıcı arkadaşlıklar kurmasını engellediğini açıkça anlamaktadır. Zayıf sosyal beceriler, dikkat problemleriyle yakından ilgilidir. Sosyal ilişkilere dikkati ve özgüveni artırarak, kalıcı arkadaşlıklar kurmak için Play Attention harika bir araçtır.

Play Attention, işte ya da okulda bana nasıl yardım edecek?

Genel olarak çocukların %5-7’si Dikkat Eksikliği Hiperaktivite sorunu olan bireylerdir. Kabaca bu çocukların %60-70’inin dikkat sorunları yetişkinliğe kadar sürer. Görevleri bitirememe, organize olamama, hatırlamada zorluk ya da kolayca dikkati dağılma bu çocukları yetişkinliğe kadar takip eder. Play Attention, organize olmayı, hafızayı geliştirmeyi, görev bitirme becerisini ve dikkat dağıtıcıları önemsememeyi öğretebilir. Bu beceriler hem okulda hem iş ortamında başarılı olmak için çok önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir